Skip to content

2112 Highway 35Oakhurst, NJ 07755

Built 1956
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 2010

Property Information

Block3.01
Lot6
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description1SB & 1S
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage21,257
Acreage2.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,650,000
39%
Improvement Value:$2,575,000
61%
Total Assessment$4,225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$57,836+8.9%
2024$53,130-20.3%
2023$66,625-1.3%
2022$67,507+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956