Skip to content

39 Arno StOakhurst, NJ 07755

Built 1957

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block3.02
Lot13
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,837
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$610,300
75%
Improvement Value:$201,200
25%
Total Assessment$811,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,403-5.8%
2024$11,047+34.3%
2023$8,225-0.5%
2022$8,265-0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957