Skip to content

2010 Linden StOakhurst, NJ 07755

Built 1975

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block33.10
Lot8
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description2S-F-S-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,642
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$486,000
63%
Improvement Value:$287,000
37%
Total Assessment$773,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,825-5.0%
2024$10,340+16.0%
2023$8,911-4.8%
2022$9,359-4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975