Skip to content

5 Naomi RdAsbury Park, NJ 07712

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2018

Property Information

Block38.06
Lot17
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,306
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$512,400
62%
Improvement Value:$317,600
38%
Total Assessment$830,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,307-5.6%
2024$10,919+3.8%
2023$10,523+4.7%
2022$10,055-3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979