Skip to content

10 Carole DrOakhurst, NJ 07755

Built 1956

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block5.01
Lot6
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-F-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,675
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$648,900
74%
Improvement Value:$223,500
26%
Total Assessment$872,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,547-14.2%
2024$13,461+58.3%
2023$8,504-0.4%
2022$8,542+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956