Skip to content

88 Wickapecko DrAsbury Park, NJ 07712

Vacant Land

Last Sale Price
$2,000,000
Last Sale Date
Nov 2, 2016

Property Information

Block60
Lot5.02
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningR-1
Sq Footage5,946
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$431,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$431,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,183-6.7%
2024$5,554-22.3%
2023$7,145-1.3%
2022$7,237-2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,000,000

From:

To:

Sq Ft5,946DeedBook 9199, Page 5748Recorded11/23/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel