Skip to content

258 Broad St Unit 5Red Bank Boro, NJ

Built 1963
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Jun 12, 2018

Property Information

Block101
Lot19.01
QualifierC1906
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO UNIT 5
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$117,600
37%
Improvement Value:$200,700
63%
Total Assessment$318,300

Sale
$235,000
DeedBook 9293, Page 4353

Property Built

Built

Year Built: 1963