Skip to content

17-19 Leroy Pl Unit 1aRed Bank Boro, NJ

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
Sep 18, 2014

Property Information

Block103
Lot13
QualifierC1307
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO UNT1A BL1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$198,000
64%
Improvement Value:$109,100
36%
Total Assessment$307,100

Sale
$162,000
DeedBook 9083, Page 8254

Property Built

Built

Year Built: 1960