Skip to content

17-19 Leroy Pl Unit 2aRed Bank Boro, NJ

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$146,000
Last Sale Date
Apr 30, 2019

Property Information

Block103
Lot13
QualifierC1313
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO UNT2A BL1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$198,000
61%
Improvement Value:$128,600
39%
Total Assessment$326,600

Sale
$146,000
DeedBook 9352, Page 7456

Property Built

Built

Year Built: 1960