Skip to content

17-19 Leroy Pl Unit 3bRed Bank Boro, NJ

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Dec 4, 2025

Property Information

Block103
Lot13
QualifierC1318
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO UNT3B BL1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage674
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$196,500
64%
Improvement Value:$111,000
36%
Total Assessment$307,500

Sale
$335,000
Sq Ft674DeedBook 9770, Page 9968Recorded12/17/2025

Property Built

Built

Year Built: 1960