Skip to content

17-19 Leroy Pl Unit 3aRed Bank Boro, NJ

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jul 14, 2003

Property Information

Block103
Lot13
QualifierC1319
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO UNT3A BL1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$209,100
54%
Improvement Value:$179,100
46%
Total Assessment$388,200

Sale
$140,000
DeedBook 8267, Page 9738

Property Built

Built

Year Built: 1960