Skip to content

32 Ambassador DrRed Bank Boro, NJ

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 11, 2009

Property Information

Block110
Lot10.02
QualifierC1010
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1701

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO UNIT A-8
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$420,000
65%
Improvement Value:$222,400
35%
Total Assessment$642,400

Sale
$1
DeedBook 8836, Page 9793

Property Built

Built

Year Built: 1986