Skip to content

63 Ambassador DrRed Bank Boro, NJ

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$760,000
Last Sale Date
Aug 24, 2021

Property Information

Block110
Lot10.02
QualifierC1026
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1701

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO UNIT D-4
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$420,000
53%
Improvement Value:$374,700
47%
Total Assessment$794,700

Sale
$760,000
DeedBook 9539, Page 4251

Property Built

Built

Year Built: 1986