Skip to content

72 Ambassador DrRed Bank Boro, NJ

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$362,000
Last Sale Date
Apr 4, 2012

Property Information

Block110
Lot10.02
QualifierC1028
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1701

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO UNIT E-2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$420,000
63%
Improvement Value:$250,400
37%
Total Assessment$670,400

Sale
$362,000
DeedBook 8942, Page 1091

Property Built

Built

Year Built: 1986