Skip to content

301-9 Spring StRed Bank Boro, NJ

Built 1967

Owner
---
Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jun 22, 2011

Property Information

Block110
Lot7.02
QualifierC0712
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1702

Building Details

Building Class37
DescriptionUNT9 BLD AN 301
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$220,000
57%
Improvement Value:$166,000
43%
Total Assessment$386,000

Sale
$220,000
DeedBook 8896, Page 4270

Property Built

Built

Year Built: 1967