Skip to content

301-27 Spring StRed Bank Boro, NJ

Built 1967

Owner
---
Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jan 27, 2006

Property Information

Block110
Lot7.02
QualifierC0730
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1702

Building Details

Building Class37
DescriptionUNT27 BL-BN 301
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$220,000
59%
Improvement Value:$151,700
41%
Total Assessment$371,700

Sale
$315,000
DeedBook 8541, Page 1392

Property Built

Built

Year Built: 1967