Skip to content

23 Wallace St Unit 201Red Bank Boro, NJ

Built 2009

Owner
---
Last Sale Price
$404,000
Last Sale Date
Apr 24, 2009

Property Information

Block29
Lot24
QualifierC0201
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class39
DescriptionATLANTIC
Dwellings1
ZoningCCD2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$320,300
52%
Improvement Value:$299,500
48%
Total Assessment$619,800

Sale
$404,000
DeedBook 8769, Page 8489

Property Built

Built

Year Built: 2009