Skip to content

23 Wallace St Unit 204Red Bank Boro, NJ

Built 2009

Owner
---
Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Mar 19, 2009

Property Information

Block29
Lot24
QualifierC0204
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class39
DescriptionDELAWARE
Dwellings1
ZoningCCD2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$326,000
52%
Improvement Value:$301,000
48%
Total Assessment$627,000

Sale
$420,000
DeedBook 8763, Page 6458

Property Built

Built

Year Built: 2009