Skip to content

23 Wallace St Unit 206Red Bank Boro, NJ

Built 2009

Owner
---
Last Sale Price
$785,000
Last Sale Date
May 6, 2024

Property Information

Block29
Lot24
QualifierC0206
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class39
DescriptionNAVESINK
Dwellings1
ZoningCCD2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$366,000
47%
Improvement Value:$419,000
53%
Total Assessment$785,000

Sale
$785,000
DeedBook 9687, Page 7963

Property Built

Built

Year Built: 2009