Skip to content

23 Wallace St Unit 306Red Bank Boro, NJ

Built 2009

Owner
---
Last Sale Price
$860,000
Last Sale Date
Mar 6, 2026

Property Information

Block29
Lot24
QualifierC0306
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class39
DescriptionNAVESINK
Dwellings1
ZoningCCD2
Sq Footage1,745
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$366,000
48%
Improvement Value:$395,700
52%
Total Assessment$761,700

Sale
$860,000
Sq Ft1,745DeedBook 9784, Page 543Recorded3/13/2026

Property Built

Built

Year Built: 2009