Skip to content

20 Deforest AveRed Bank, NJ 07701

Last Sale Date
Mar 20, 2024

Property Information

Block39
Lot18.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$120,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,110-1.2%
2024$2,135+4.3%
2023$2,047-1.5%
2022$2,079+2.8%
Property History

No events match the selected filters.