Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
36 Oakland StRed Bank Boro, NJ
Last Sale Date
Jan 28, 2025
Property Information
Block42
Lot7.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page2
Building Details
Building Class---
DescriptionF2
Dwellings---
ZoningBR-2
Sq Footage---
Acreage0.51
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$609,200
82%
Improvement Value:$130,100
18%
Total Assessment$739,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.