Skip to content

95 Monmouth StRed Bank, NJ 07701

Built 2013
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 2, 2020

Property Information

Block43
Lot4.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionBASIE PATIO BAR
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,372
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,096,000
98%
Improvement Value:$24,300
2%
Total Assessment$1,120,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2014$11,735
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2013