Skip to content

184 Manor EastRed Bank Boro, NJ

Built 1987

Owner
---
Last Sale Price
$310,500
Last Sale Date
Oct 20, 2025

Property Information

Block52
Lot35.02
QualifierC3506
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page7.03

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO#184 BLD 1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage787
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$168,000
58%
Improvement Value:$123,100
42%
Total Assessment$291,100

Sale
$310,500
Sq Ft787DeedBook 9762, Page 5576Recorded10/24/2025

Property Built

Built

Year Built: 1987