Skip to content

209 Manor EastRed Bank Boro, NJ

Built 1987

Last Sale Price
$342,000
Last Sale Date
Oct 18, 2024

Property Information

Block52
Lot35.02
QualifierC3531
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page7.03

Building Details

Building Class37
DescriptionCOND#209 PRK 29
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage767
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,000
57%
Improvement Value:$129,300
43%
Total Assessment$297,300

Sale
$342,000

From:

To:

Sq Ft767DeedBook 9711, Page 8886Recorded11/6/2024

Property Built

Built

Year Built: 1987