Skip to content

130 Maple Ave Ste 1a

Red Bank Boro, NJ

Built 1984
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Jan 24, 2022

Property Information

Block75.02
Lot144.01
QualifierC0101
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page9.01

Building Details

Building Class39
Description2S WFA UNT1A B1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,700
16%
Improvement Value:$297,100
84%
Total Assessment$352,800

Sale
$200,000
DeedBook 9574, Page 9706

Property Built

Built

Year Built: 1984