Skip to content

40 Riverside Avenue

Red Bank, NJ 07701

Built 2000

Last Sale Date
Jan 28, 2023

Property Information

Block7
Lot12.03
QualifierX
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionEX PORTION
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,209,600
19%
Improvement Value:$5,134,800
81%
Total Assessment$6,344,400

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000