Skip to content

78c W Front StRed Bank Boro, NJ

Built 2006

Owner
---
Last Sale Price
$1,075,000
Last Sale Date
Aug 14, 2013

Property Information

Block8
Lot6
QualifierC0003
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionRESOLUTE MIDDLE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,330,600
74%
Improvement Value:$467,500
26%
Total Assessment$1,798,100

Sale
$1,075,000
DeedBook 9042, Page 7223

Property Built

Built

Year Built: 2006