Skip to content

68a W Front StRed Bank Boro, NJ

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$956,750
Last Sale Date
Aug 12, 2019

Property Information

Block8
Lot8
QualifierC0003
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO 3RD FL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$914,800
71%
Improvement Value:$369,300
29%
Total Assessment$1,284,100

Sale
$956,750
DeedBook 9370, Page 6287

Property Built

Built

Year Built: 1990