Skip to content

4 Boat Club Ct, Unit 2eRed Bank Boro, NJ

Built 2023

Last Sale Price
$1,321,614
Last Sale Date
Aug 16, 2024

Property Information

Block9.01
Lot6.01
QualifierC0205
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningCCD2
Sq Footage2,130
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,200,000
70%
Improvement Value:$503,600
30%
Total Assessment$1,703,600

Sale
$1,321,614

From:

To:

Sq Ft2,130DeedBook 9702, Page 9760NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded9/5/2024

Property Built

Built

Year Built: 2023