Skip to content

22-24 W Front St Unit 403Red Bank Boro, NJ

Built 2008

Owner
---
Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Mar 6, 2008

Property Information

Block9.01
Lot8.01
QualifierC0403
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page3

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
ZoningCCD2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$437,500
56%
Improvement Value:$337,700
44%
Total Assessment$775,200

Sale
$600,000
DeedBook 8709, Page 3297

Property Built

Built

Year Built: 2008