Skip to content

1 Riverview PlazaRed Bank, NJ 07701

Last Sale Date
May 25, 1997

Property Information

Block9
Lot33.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page3

Assessment

Land Value:$12,100
7%
Improvement Value:$149,800
93%
Total Assessment$161,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,199-1.3%
2024$3,241-7.8%
2023$3,515+0.0%
2022$3,515
Property History

Property Sale

SaleMulti
$625,000
DeedBook 5634, Page 155