Skip to content

4 Lisa LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1994

Last Sale Price
$998,000
Last Sale Date
Nov 14, 2023

Property Information

Block101
Lot21.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,928
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,900
40%
Improvement Value:$320,300
60%
Total Assessment$534,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,857+4.0%
2024$13,328+2.3%
2023$13,024+2.0%
2022$12,767+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$998,000
Sq Ft2,928DeedBook 24683, Page 1881Recorded11/21/2023

Property Sale

Sale
$733,000
DeedBook 21482, Page 1852

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 4064, Page 219

Property Built

Built

Year Built: 1994