Skip to content

10 Fieldstone CtEast Hanover, NJ 07936

Built 1995

Last Sale Price
$390,585
Last Sale Date
Dec 21, 1995

Property Information

Block101
Lot27.04
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,100
36%
Improvement Value:$359,800
64%
Total Assessment$558,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,498+4.0%
2024$13,945+2.3%
2023$13,626+2.0%
2022$13,358+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$390,585
DeedBook 4308, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1995