Skip to content

1 Lucianna LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1990

Last Sale Price
$310,532
Last Sale Date
Feb 19, 1991

Property Information

Block103.02
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L AG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,707
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,100
48%
Improvement Value:$197,000
52%
Total Assessment$381,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,886+4.0%
2024$9,508+2.3%
2023$9,291+2.0%
2022$9,108+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$310,532
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1990