Skip to content

9 Lucianna LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1992

Last Sale Price
$615,000
Last Sale Date
Mar 12, 2003

Property Information

Block103.02
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L BG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,534
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,700
40%
Improvement Value:$274,000
60%
Total Assessment$456,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,847+4.0%
2024$11,395+2.3%
2023$11,134+2.0%
2022$10,915+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$615,000
DeedBook 5806, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1992