Skip to content

24 Lucianna LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1993

Last Sale Price
$757,000
Last Sale Date
Dec 31, 2003

Property Information

Block103.04
Lot5
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L AG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,700
37%
Improvement Value:$316,400
63%
Total Assessment$502,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,024+4.0%
2024$12,527+2.3%
2023$12,241+2.0%
2022$12,000+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$757,000
DeedBook 6003, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1993