Skip to content

15 Queens Bridge DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1987

Last Sale Price
$208,500
Last Sale Date
Jan 10, 1997

Property Information

Block103
Lot3
QualifierC0125
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningSFA
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,300
40%
Improvement Value:$160,900
60%
Total Assessment$270,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,759+4.1%
2024$6,491+2.4%
2023$6,337+2.1%
2022$6,208+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$208,500
DeedBook 4507, Page 253

Property Sale

Sale
$189,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1987