Skip to content

21 Belmont DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1961

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Dec 30, 2004

Property Information

Block122
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,500
64%
Improvement Value:$109,300
36%
Total Assessment$301,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,579+4.1%
2024$7,280+2.4%
2023$7,108+2.1%
2022$6,963+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961