Skip to content

Florence AveEast Hanover, NJ 07936

Last Sale Date
Nov 5, 2008

Property Information

Block131
Lot4.01

Dwellings---
ZoningR-11
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$83,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,174+4.0%
2024$2,091+2.3%
2023$2,043+2.0%
2022$2,003+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0