Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
106 Klinger RdEast Hanover, NJ 07936
Vacant Land
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 3, 2008
Property Information
Block207
Lot2
Dwellings---
ZoningR120
Sq Footage3,728
Acreage1.08
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$140,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$140,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,655 | +4.0% |
| 2024 | $3,515 | +2.3% |
| 2023 | $3,435 | +2.0% |
| 2022 | $3,368 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.