Skip to content

550 Ridgedale AveEast Hanover, NJ 07936

Built 1957

Last Sale Date
Dec 10, 2007

Property Information

Block38.04
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S CB
Dwellings---
ZoningR-15
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$146,200
32%
Improvement Value:$310,000
68%
Total Assessment$456,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957