Skip to content

3 Windsor WayEast Hanover, NJ 07936

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 16, 2021

Property Information

Block39.05
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
Description2SF L
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,465
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,500
45%
Improvement Value:$225,200
55%
Total Assessment$409,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,628+4.0%
2024$10,222+2.3%
2023$9,988+5.2%
2022$9,498+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$599,000

From:

To:

Sq Ft2,465DeedBook 22757, Page 1734Recorded8/4/2015

Property Sale

Sale
$590,000
DeedBook 5680, Page 156

Property Sale

Sale
$342,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1984