Skip to content

River Rd(Block 39 Lot 1)East Hanover, NJ 07936

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 2014

Property Information

Block39
Lot1

Dwellings---
ZoningR120
Sq Footage---
Acreage6.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$69,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,795+4.0%
2024$1,727+2.3%
2023$1,687+2.0%
2022$1,654+1.9%
Property History

No events match the selected filters.