Skip to content

Merry Ln(Unit CA001)East Hanover, NJ 07936

Built 1975

Last Sale Date
Jan 3, 2011

Property Information

Block39
Lot30
QualifierCA001
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 1SCB
Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
31%
Improvement Value:$110,200
69%
Total Assessment$160,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,204+3.9%
2024$4,045+2.3%
2023$3,954+2.0%
2022$3,877+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975