Skip to content

14 Eastwood TerEast Hanover, NJ 07936

Owner
---
Last Sale Price
$1,030,505
Last Sale Date
Feb 26, 2026

Property Information

Block42
Lot37.051

Assessment

Land Value:$65,200
52%
Improvement Value:$60,000
48%
Total Assessment$125,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,248+99.7%
2024$1,627
Property History

Property Sale

Sale
$1,030,505
DeedBook 25068, Page 346Recorded3/4/2026

Property Sale

Sale
$1,757,964
DeedBook 25039, Page 917Recorded12/31/2025

Property Sale

Sale
$3,336,090
DeedBook 24842, Page 443Recorded11/22/2024

Property Sale

Sale
$33,000,000
DeedBook 24510, Page 548