Skip to content

4 Bedford WayEast Hanover, NJ 07936

Built 2024

Last Sale Price
$731,940
Last Sale Date
Apr 24, 2024

Property Information

Block42
Lot37.240

Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,200
10%
Improvement Value:$392,800
90%
Total Assessment$438,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,362+907.5%
2024$1,128
Property History

Property Sale

Sale
$731,940
Sq Ft1,920DeedBook 24815, Page 1002Recorded10/1/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$2,243,133
DeedBook 24582, Page 395

Property Sale

Sale
$33,000,000
DeedBook 24510, Page 548