Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
38 De Forest AveWyckoff, NJ 07481
Commercial
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 2, 2022
Property Information
Block42
Lot45.08
Sq Footage---
Acreage2.81
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$610,000
32%
Improvement Value:$1,297,000
68%
Total Assessment$1,907,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2013 | $49,468 | +267.7% |
| 2012 | $13,455 | +5.5% |
| 2011 | $12,753 | +3.8% |
| 2010 | $12,285 | +2.2% |
Property History
No events match the selected filters.