Skip to content

2 Gregory LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1975

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 1, 2001

Property Information

Block5.03
Lot6.07
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S FB 2 AG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,000
49%
Improvement Value:$181,100
51%
Total Assessment$355,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,211+4.0%
2024$8,860+2.3%
2023$8,657+2.0%
2022$8,487+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975