Skip to content

2 Willow PlEast Hanover, NJ 07936

Built 1974

Last Sale Date
Sep 22, 1999

Property Information

Block5
Lot47.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
Description1S.BF-2AG
Dwellings1
ZoningR-15
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$152,600
51%
Improvement Value:$145,300
49%
Total Assessment$297,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,728+4.0%
2024$7,433+2.3%
2023$7,263+2.0%
2022$7,120+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5085, Page 184

Property Built

Built

Year Built: 1974